Гігієна порожнини рота і догляд за зубами – це невід’ємна частина профілактики захворювань ротової порожнини. Власники собак, особливо маленьких і декоративних порід, таких як чихуа-хуа, йоркширський тер’єр, мальтійська болонка, шпиці, пінчери і т.д., дуже часто звертають увагу на неприємний запах з пащі своїх вихованців. Часто причиною цього є наліт на зубах та утворення щільного зубного каменю, який веде до різного роду захворювань пародонту, запалення ясен, почервоніння і утворення ран, свищів і флюсів. Також у цих собачок часто бувають персістуючі молочні зуби і власники не завжди своєчасно вирішують цю проблему (як на фото одного з наших пацієнтів) та таким чином порушують прикус, формують кишені і створюють умови для скупчення шматочків їжі між зубами.

ц

Гігієна порожнини рота – це не тільки свіже дихання, але і здоров’я організму і органів травлення. Тому власники собак і кішок повинні періодично проводити профілактичні заходи спрямовані на усунення нальоту на зубах.

Що таке зубний камінь і наліт?

Зубний наліт – це жовтуватого кольору плівка, яка складається зі складових їжі, мертвих і живих бактерій. Якщо цей наліт не видаляти протягом деякого часу, то він твердне, досягаючи щільності каменю, збільшується в розмірах – іноді до величезних, за якими не видно самого зуба. Зубний камінь являє значну загрозу для гігієни і здоров’я порожнини рота.

І камінь, і наліт призводять до таких захворювань як гінгівіт, пародонтит, пародонтоз. Зубний камінь крім естетичних проблем – несвіже дихання, темні і непривабливі зуби може привести до втрати одного або декількох зубів.

Причинами утворення каменю частіше є:

  • Несвоєчасна гігієна порожнини рота
  • Підвищене слиновиділення
  • Підвищена мінералізація слини
  • Поїдання вуглеводної їжі, солодкого
  • Застосування деяких лікарських засобів
  • Внутрішні хвороби
  • Поїдання м’якої їжі

Профілактика зубного нальоту і каменю:

Давати своєму вихованцеві ласощі, які містять частинки, що сприяють зняттю зубного нальоту.

Чищення зубів треба проводити не рідше одного разу на тиждень. Для цього у продажу є спеціальні зубні пасти та щітки. Стежити, щоб між зубів не залишалися залишки їжі. Якщо тварина схильне до утворення зубного нальоту і каменю проводити ультразвукову чистку 2-3 рази на рік